Sağlık çalışanları yıl sonuna kadar toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı karara göre, sağlık çalışanlarına koronavirüs salgınının önlenmesi kapsamında ücretsiz toplu taşıma araçlarını kullanma hakkının 31 Aralık tarihine kazar uzatıldığı belirtildi.

Sağlık çalışanları yıl sonuna kadar toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanacak
28 Eki 2021 08:29:40

Sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz toplu taşıma hakkında süre yılsonuna kadar uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı karara göre, sağlık çalışanlarına koronavirüs salgınının önlenmesi kapsamında ücretsiz toplu taşıma araçlarını kullanma hakkının 31 Aralık tarihine kazar uzatıldığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık 2021’e kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Söz konusu karar, 1 Ekim tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.0 Yorum

Yorum Yaz