2022 bütçe görüşmeleri başlıyor

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sürerken diğer yasama faaliyetlerinin görüşülmesine ara verilecek. Siyasi parti grup toplantıları bu süre içinde yapılmayacak.

2022 bütçe görüşmeleri başlıyor
05 Ara 2021 15:20:38

Meclis’te aralıksız 12 gün sürecek 2022 yılı bütçe görüşmeleri yarın başlıyor.

TBMM Genel Kurulu, yarın saat 12.00'de Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplanarak, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerindeki görüşmelere başlayacak.

Genel Kurul'da, hükümet adına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2022 yılı bütçesini sunacak. AKP, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP grup temsilcileri birer saat, grubu bulunmayan siyasi parti temsilcilerine de 10'ar dakika söz verilecek. Yarın başlayacak görüşmeler 17 Aralık Cuma günü tamamlanacak.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SÜRERKEN DİĞER YASAMA FAALİYETLERİNE ARA VERİLECEK

Meclis Genel Kurulu'nda, bütçe görüşmeleri devam ederken, yasa tekliflerinin ve diğer yasama faaliyetlerinin görüşülmesine ara verilecek. Siyasi parti grup toplantıları bu süre içinde yapılmayacak. Bütçe görüşmeleri sürerken Meclis'e ziyaretçi de alınmayacak.

GÜN GÜN BAKANLIK BÜTÇELERİ

Genel Kurul'da salı günü TBMM ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, çarşamba günü Sanayi ve Teknoloji ile İçişleri Bakanlığı, perşembe günü Hazine ve Maliye ile Ticaret Bakanlığı, cuma günü Tarım ve Orman, Adalet ve Milli Savunma Bakanlığı, cumartesi günü Sağlık, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pazar günü ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçeleri görüşülecek.

Etiketler:   meclis bütçe


0 Yorum

Yorum Yaz