• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Malatya ve Elazığlı Furkan Gönüllüleri, tutuklu arkadaşları için eylemlerine devam ediyor!

Malatya ve Elazığlı Furkan Gönüllüleri, tutuklu arkadaşları için eylemlerine devam ediyor!

Furkan Gönüllüleri tutuklu arkadaşları için farkındalık eylemlerini sürdürüyor. Malatyalı Furkan Gönüllüleri cuma namazı çıkışında çorba dağıtımı yaparken Elazığ'daki gönüllüler pankartlarla yürüyüş gerçekleştirdi.

Malatya ve Elazığlı Furkan Gönüllüleri, tutuklu arkadaşları için eylemlerine devam ediyor!
14 Oca 2022 18:48:11

Furkan Hareketi Gönüllüleri, Alparslan Kuytul Hoca'nın tutukluluk sürecinde gerçekleştirdikleri "Adalet ve Özgürlük Yürüyüşü" eylemlerini haksız tutukluluğu devam eden 7 Furkan Gönüllüsü arkadaşları için sürdürüyor. 9 Eylül'de Koray Sarısaçlı'yı kaçırdıkları suçlamasıyla gözaltına alınan ve Sarısaçlı'nın ikinci ifadesinde "Silahlı gasp" iddiasıyla hukuksuzca tekrar tutuklanan 7 Furkan Gönüllüsü; Erol Ardıç, Yusuf Tapan, Erdal Ergül, Haydar Akoraler, Rıdvan Taş, Emrah Taş ve Ufuk Bülez için gerçekleştirilen eylemlerde, gönüllüler pankart açarak 'Adalet' çağrısında bulundu.

Adana'da başlatılan büyük yürüyüşün ardından birçok şehre yayılan protesto gösterileri, hukuki çerçevede devam ediyor.

Ne Olmuştu?

9 Eylül'de Koray Sarısaçlı'yı kaçırdıkları suçlamasıyla Adana Emniyetinde gözaltına alınan Furkan Gönüllüleri yaklaşık 4 gün boyunca insanlık onurunu zedeleyici işkencelere maruz bırakılarak suçu kabule zorlanmıştı.  12 Eylül'de çıkarıldıkları mahkemenin ardından serbest bırakılan 4 Furkan Gönüllüsü, savcının üst mahkemeye yaptığı itiraz sonrasında 1 gün sonra hiçbir delil olmadan tekrar tutuklanmıştı. 

18 Eylül'de ortaya çıkan ve kendisini kaçıranların Furkan Gönüllüleri olmadığını, gönüllülerle aile dostu olduğunu belirten Koray Sarısaçlı, iki ay sonra emniyetin baskısıyla ifade değiştirerek gönüllüler hakkında "Silahlı gasp" suçlamasında bulundu.

27 Aralık akşam  saatlerinde gözaltına alınan 2 gönüllü hakkında tutuklu yargılama kararı verildi. Son olarak 17 yıl  yanında çalıştığı Sarısaçlı tarafından milyonlarca lira dolandırıldığı öğrenilen Ufuk Bülez adlı gönüllü de 4 Ocak günü "Kişiyi hürriyetinden alıkoymaya iştirak" suçlamasıyla tutuklandı. Toplamda 7 gönüllünün haksız yargılaması devam ediyor.0 Yorum

Yorum Yaz