FURKAN HABER

Filistin direnişi tek ses: Mescid-i Aksa kırmızı çizgi

Filistinli direniş gruplarından yapılan açıklamada "Mescid-i Aksa kırmızı çizgi" ifadeleri kullanıldı.

Filistin direnişi tek ses: Mescid-i Aksa kırmızı çizgi
Tarih: 21-02-2019 18:45

Filistinli direniş grupları, Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgi olduğunu ve işgalcilerin Kudüs’ü daha çok hedef almalarına izin vermeyeceklerini açıkladı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre direniş grupları bu sabah yayınladıkları bildiride, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya ve murabıtlara yönelik saldırılarını sürdürdüklerini ve bu saldırılar karşısında eli kolu bağlı oturmayacaklarını ifade etti.

Bildiride, Mescid-i Aksa’ya ve murabıtlara yönelik saldırıların sonuçlarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğu kaydedildi.

Filistin halkını “Er-Rahme Kapısı Seferberliği”ne katılmaya çağıran direniş grupları, Filistinlilerden Mescid-i Aksa’ya giderek nöbet tutmalarını, murabıtlara destek olmalarını ve işgalcilerin Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planlarını bozmalarını istedi.

 

Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını sürdüren işgal güçleri, Er-Rahme Kapısı bölgesini ve Kudüs’teki bazı müesseseleri kapattı.

İşgal güçleri Er-Rahme Kapısı bölgesinde namaz kılan cemaate saldırıp birçoğunu gözaltına alırken, Yahudi yerleşimciler de Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları yoğunlaştırdı.

Filistinli gruplar, Arap ve İslam ülkelerinin Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılar karşısındaki sessizliğini ve işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koşmalarını eleştirdi.

Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgi olduğunu vurgulayan direniş grupları, Gazze halkından da yarın Cuma namazının ardından sınır bölgelerinde yapılacak gösterilere katılmasını istedi.


YORUM YAP

FACEBOOK YORUM YAP


DİĞER HABERLER


Masa Üstü Sürüme Geç